Klarnet Çalarken Yapılan Hatalar Nelerdir ve Neden Yapılır?

Klarnet Çalarken Yapılan Hatalar Nelerdir ve Neden Yapılır?

Bugün, klarnet kursu İzmir temsilcisi olarak sizlere klarnet çalarken yapılan hataların neler olduğu ve neden yapıldığı konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Klarnet çalarken yapılan hataların neler olduğu ve neden yapıldığı konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer klarnet çalarken yapılan hataların neler olduğu ve neden yapıldığı konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra klarnet çalarken yapılan hataların neler olduğu ve neden yapıldığı konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.

Klarnet-Çalarken-Yapılan-Hatalar-Nelerdir-ve-Neden-Yapılır-min

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Klarnet Çalarken Yapılan Hatalar Nelerdir?
– Klarnet Çalarken Yapılan Hatalar Neden Yapılır?
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Klarnet Çalarken Yapılan Hatalar Nelerdir ve Neden Yapılır?” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Klarnet Çalarken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Klarnet çalarken yapılan hatalar genellikle klarneti öğrenme aşamasındaki kişilerin yaptıkları hatalardır. Klarnete yeni başlayanlar, eğitim aldıkları yerleri, kişileri ya da kurumları özenle seçmedikleri takdirde klarnet çalmayı değil, yanlış klarnet çalmayı öğrenirler. Dilerseniz bu hataları madde madde yazalım.

  • Yanlış üflemek. Klarnet ile ilgili karşılaşılan en büyük hata üfleme tekniğini yanlış uygulamaktır. Klarnette en önemli husus doğru üflemek iken bu konuyu yanlış öğreten kişiler cidden müzik için çok kötü şeyler yapıyorlar.
  • Yanlış el pozisyonu. Klarnet çalarken, her parmağın durması gereken yerler vardır. Bunu sebebi, klarnetin yapısından dolayı bir çalınma stilinin bulunmasıdır ki bunu genellikle çoğu kişi umursamaz ve yanlış pozisyonda klarnet çalmaya çalışır fakat çalamazlar.
  • Klarnet çalarken yapılan hatalardan biri de metronom kullanmadan çalışmaktır. Metronom, bir müzisyenin kullanması gereken kestirme bir yol gibidir. Eğer kendi kafanuzdaki ritimler ve tempolar ile klarnet egzersizleri uygularsanız, uyguladığınız egzersizin ritimlerinde kaymalar meydana gelebilir, dolayısı ile öğrenme süreciniz yavaşlayabilir fakat metronom kullanarak, belirli ritimler ve tempolarda klarnet egzersizleri uygularsanız, öğrenme süreciniz gerçekten hızlanır.
  • Klarnet çalarken yapılan hatalardan birisi ise de her şeyi hızlıca öğrenmeye çalışmaktır. Hiç bir konuda acele etmek, sizin eğitim sürecinizi hızlandırmaz. İstisnalar hariç, hızlıca öğrenmeye çalışıp, acele eden kişiler, her daim hata yapmaya mahkumlardır. Acele etmek yerine, yavaş yavaş ve sindirerek öğrenmek, kendinizi geliştirir.

Klarnet Çalarken Yapılan Hatalar Neden Yapılır?

Klarnet çalarken yapılan hatalar yukarıda da dediğim gibi klarnete yeni başlayanlar ve eğitim aldıkları yerler, kişiler ya da kurumlar tarafından verilen yanlış eğitimden dolayı olur ve ne yazık ki bu klarnet öğrencileri klarnet çalmayı değil, yanlış klarnet çalmayı öğrenirler.


Bugün, klarnet kursu İzmir temsilcisi olarak sizlere klarnet çalarken yapılan hataların neler olduğu ve neden yapıldığı konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Dediğimiz gibi bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.